SAM 7419

Ani sme sa nenazdali a je tu nový školský rok. V našej škôlke sme ho zahájili privítaním nových detí a realizovaním rôznych aktivít, hier a činností,  ktoré deťom pomohli ľahšie prekonať odlúčenie od ich mamičiek.

 

Jednou veľmi peknou akciou v rámci témy týždňa „Na ceste si dávaj pozor“ bolo dopoludnies dopravnými policajtami. Pánov policajtov sme už od skorého rána netrpezlivo čakali a privítali s radosťou a nadšením. V úvode sa nám predstavili a zodpovedali na množstvo detských otázok, dokonca nám ukázali, čo ukrýva ich veľký opasok. Nuž, bolo sa na čo pozerať. A aby toho nebolo málo, presunuli sme sa pred budovu škôlky, kde nás páni policajti usmernili, ako treba bezpečne prechádzať cez cestu, keď nesvieti semafor. Pod ich dohľadom sme prešli po priechode pre chodcov, no tentoraz bez strachu a obáv, či nás autá uvidia a zastavia nám. A teda autá vzorne zastavovali, ba dokonca jazdili oveľa oveľa pomalšie, ako zvyčajne. Veruže, návštevu dopravných policajtov by sme pred našou škôlkou uvítali i častejšie. Na záver nás páni policajti po skupinkách odviezli na policajnom aute na ihrisko, kde sme sa s nimi rozlúčili a poďakovali za čas, ktorý nám venovali. Ešte raz ďakujeme pánovi Kuklišovi a jeho kolegovi a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s nimi.

Záver týždňa sme strávili pobytom na detskom dopravnom ihrisku v obci Poriadie. Prakticky  sme si overili získané vedomosti o bezpečnosti v cestnej premávke.

SAM 7412SAM 7426SAM 7472SAM 7495